Creations Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Bine ati venit pe forumul pentru creatii, unde ne putem pune propriile creatii!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Vacanta cu peripetii

In jos 
5 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
kirara
Activ member
kirara


feminin Numarul mesajelor : 57
Puncte : 3065
Data nasterii : 29/07/1995
Data de inscriere : 15/07/2009
Varsta : 28
Localizare : pe pluto!!!
Joburi/Distractii : numaratul oilor
Stare de spirit : happyyy!!

Vacanta cu peripetii Empty
MesajSubiect: Vacanta cu peripetii   Vacanta cu peripetii EmptyVin Iul 17, 2009 8:10 pm

Am deschis si un fic.Nu ma prea pricep dar incercarea moarte nu are.Sper sa va placa si astept criticile voatre Very Happy

Incepem mai intai cu personajele!!

^Fete^
1.Kirara- o fata de 16 ani careia ii place aventura si nu se da in laturi de la nimic!!Parintii ei au divortat cand ea avea 12 ani, de atunci a inceput sa fumeze si sa umble peste tot!! Locul ei preferat este pe acoperis. Mereu se duce acolo cand se simte rau!!Desii arata oleaca emo este o fata plina de viata si cu zambetul pe buze.Desi nu o arata isi iubeste foarte mult sora geamana.In timpul liber ii place sa se dea cu skate-ul.
Vacanta cu peripetii Blood-1

2.Karin- tot o fata de 16 ani, este sora geamana a Kirarei.Ele se cearta mereu!! Arata total diferit, nici nu zici ca sunt surori.Daca Kirara este fata “emo” ea este “Barbie” in persoana. Ii place sa mearga la cumparaturi, daca ii dai 10 milioane cheltuie tot.Desi nu arata o iubeste mult pe Kirara.
Vacanta cu peripetii Malls.th

3.Keyko-cea mai buna prietena a Kirarei.ea seamana mai mult cu Karin, avand o personalitate total diferita de a Kirarei, totusi sunt cele mai bune prietene!Are 15 ani, parintii ei au o firma de haine si sunt foarte bogati.Acasa se poarta ca si cum ar fi regina, cateodata si cand e cu Kirara se intampla asta, dar mereu ii este amintit ca este o simpla fata de la oras.
Vacanta cu peripetii 2ntbech

^Baieti^
1.Kaito- are 17 ani si este cel mai popular baiat din scoala.Iubita lui este Karin dar el o iubeste pe Kirara.Crede ca daca este cu sora ei o face geloasa, din pacate ea nu simte nimic pentru el.Munceste ca si model si castiga foarte bine. In timpul liber ii place sa se dea cu skate-ul.
Spoiler:

2.Zero- 17 ani si este cel mai bun prieten a lui Kaito, iubita lui este Keyko, sunt impreuna inca de cand avea 10 ani si vor sa se casatoreasca cand KeyKo va avea 19 ani.Fiind cel mai bun prieten a lu Kaito este si el foarte popular.Ii place sa manance dulciuri si mereu are cate ceva dulce la el!!
Spoiler:

3.Karo- 17 ani , este indragostit de Kirara-si ea de el- dar nici unu nu recunosc.Au cam aceeasi personalitate. Sportul lui preferat este hocheiul pe care il si practica .Ii place sa fumeze si este printre cei mai smecheri din cartier.

Spoiler:

_________________________________________________________________

Capitolul 1: It’s summer time!!


-Tzzzzzzzz…..tZZZZZZZZz………
-Da-te dracului de ceas prost , dupa care ceasul este trantit de perete.
-Haide mama ca intarzii in ultima zi de scoala, spune o femeie in timp ce intra in camera.
-Nu!!NU ma duc la scoala, tipa fata!!
-Ba te duci Kirara!!Macar in ultima zi du-te si afla daca ai trecut clasa,spune mama nervoasa.
-Ohhhh man…Dar sigur ca am trecut!!!Nu-i normal??Si daca nu trec ce se intampla??ii zic eu mamei ranjind.
-POFTIM!!!??,tipa mama, cum sa nu treci??Vrei sa ma faci de rusine prin cartier??spune mama batant cu picioru in podea.
-Ca si cum nu te-am mai facut, spun eu cu jumatate de gura.
-Ce ai spus??spune in sfarsit mama ceva cu calm.
-Nimic, ma duc in baie.
Ajung la usa baii si lumina era aprinsa.
-Hmm….nu conteaza, spun eu ridicand din umeri.
Deschid deodata usa si acolo era o fata inalta si slaba, cu un par de culoarea soarelui si a carui ochi galbeni te incalzeau in cele mai reci zile de iarna.Chiar de paru ii era zburlit tot era perfect.Era surioara mea geamana si enervanta,Karin.
-Ce faci aici???Nu ai vazut ca e lumina??imi tipa in ureche Karin.
-Whatever!!zic eu nepasatoare.
-Cum adica??Iesi mai repede din baie!!tipa din nou Karin
-Am o intrebare.
-Ia sa te aud,incearca sa fie smechera Karin.
-Nu te doare gatu de la atata tipat??Ia du-te in bucatarie bea niste apa si relaxeaza-te, ii zic eu impingand-o afara din baie si incui usa.
Karin pleaca in sufragerie unde era mama.
-Mamamamamamammama!!!incepe sa planga Karin.
-Ce draga mea?zice mama mangaind-o pe surioara plangacioasa.
-Kirara nu ma lasa in baie!!!lacrimile curcand pe obrajii ei din ce in ce mai repede.
-Las-o mama pe ea. Ca nu vreau sa va certati din nou.Nu-ti fa griji ca azi, ca sa te rasplatesc pentru ca o lasi, te duc la cumparaturi.ii spune mama imveselind-o pe Karin.
-Yuuuupyyyyy!!!!incepe sa sara surioara prin casa de fericire.
Intre timp eu ies din baie si Karin fuge repede scotand limba la mine.N-o bag in seama si ma duc sa ma schimb.Ajung in fata sifonierului si intra mama in camera.
-Kirara pot sa stiu de ce te porti astfel cu sora ta??
-Da ce i-am facut??intreb eu nedumerita.
-Cum adica ce i-ai facut. Nu ai lasat-o in baie!!Deci pot sti??zice mama incepand sa se enerveze.
-Nu nu poti!! Hai iesi odata ca vreau sa ma schimb.ii zic eu aratand cu degetul usa.
-M-am satura de tine copile!!Nu faci nimic!!!Nu inveti, fumezi, te plimbi toata ziua, nu iti respecti nici sora nici mama, la scoala nu te duci!!!M-am saturat de tine!!mama incepe sa se enerveze si tipa la mine.
-Atunci de ce nu ma dai la un centru de plasament??ii tip eu mamei aratandu-I din nou usa camerei.
Mama iese din camera si eu ma asez , sprijinindu-ma de usa sifonierului.Deodata lacrimile incep sa imi curga incet, incet pe obraj.Karin asculta la usa.Incepand sa plang incep sa blestem faptul ca m-am nascut, ca am o sora, ca am familie, ca s-au despartit parinti.In acelasi timp pe obrajii rosii si luciosi ai surorii mele incep sa apara lacrimi.Dar nu orice fel de lacrimi, ale ei erau asa de pure si nevinovate.Ma opresc din plans si ma imbrac, cand ma uit in oglinda.
-Fuck!!Mi s-a intins rimelul!!!Trebuie sa ma dau iar.zic eu dand cu piciorul in biriou.
Dupa ca ma machiez, din nou, ma incalt si plec fara ca cineva sa stie.Peste cateva minute se observa ca nu mai sunt in casa.Atunci Karin isi da seama ca am plecat fara ea la scoala si incepe sa alerge dupa mine.Pana la urma ma prinde din urma.Ma uit fix in ochii ei care inca mai erau rosii de la plans si ne continuam drumu.Pe drum nu am scos nici o vorba, nici nu ne uitam una la alta.Eram atat de atenta la natura.La felul cum razele soarelui mangaiau firele de iarba, cum prajeau soseaua.Cum fiecare copii se jucau nevinovati cu mingea in strada, iar cand trecea cate o masina fugeau toti.Cum fiecare om avea un fel anume de a merge . Cum se certau 2 la colt de bloc, iar fata incepea sa planga.Eram atenta la cat de dor o sa imi fie de acest loc pe timpul verii.
Sus In jos
http://narutoninja.forumz.ro
hulpitza/sakura
Activ member
hulpitza/sakura


feminin Numarul mesajelor : 50
Puncte : 2551
Data nasterii : 04/11/1996
Data de inscriere : 17/07/2009
Varsta : 27
Localizare : Konoha
Joburi/Distractii : PhotoScape,FanFicui:X,ies pe afara :D
Stare de spirit : calma

Vacanta cu peripetii Empty
MesajSubiect: Re: Vacanta cu peripetii   Vacanta cu peripetii EmptyVin Iul 17, 2009 8:20 pm

superb fanfic,am observat doar doua greseli de tastare.Dar nu sunt aja importante,important e ca ficul e superb,si e unic.Good Job!! Smile
Sus In jos
http://deea-hulpitza.hi5.com
Falzar09
Member
Falzar09


masculin Numarul mesajelor : 41
Puncte : 1546
Data nasterii : 24/11/1994
Data de inscriere : 17/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Botosani
Joburi/Distractii : Photoshop
Stare de spirit : Normala

Vacanta cu peripetii Empty
MesajSubiect: Re: Vacanta cu peripetii   Vacanta cu peripetii EmptyDum Iul 19, 2009 1:04 am

Fain imi place...nu spun ca imi esti prietena ci pt ca imi place fanficul e fix ca viata unei fete care are probleme de familie Very Happy Nice Job!
Sus In jos
http://www.narutoninja.tk
kirara
Activ member
kirara


feminin Numarul mesajelor : 57
Puncte : 3065
Data nasterii : 29/07/1995
Data de inscriere : 15/07/2009
Varsta : 28
Localizare : pe pluto!!!
Joburi/Distractii : numaratul oilor
Stare de spirit : happyyy!!

Vacanta cu peripetii Empty
MesajSubiect: Re: Vacanta cu peripetii   Vacanta cu peripetii EmptyDum Iul 19, 2009 3:10 am

Un picut mai lung acest capitol!!

Capitolul 2: The old and beautifull school


In drum spre scoala am observat tot, de la puricii de pe un caine la ciorile ce zburau deasupra noastra, de la cea mai mica samanta de papadie pana la frunza din varf a plopului cel mai mare.Am vazut tot ce se putea insa ceva mi-a scapat, faptul ca am ajuns la scoala.Am realizat cand am ajuns in fata vechii usi ruginite si indoite de la multele lovituri pe care le-a primit.Realizand unde sunt , am privit cu nostalgie scoala si aventurile au inceput sa imi vina in minte.Mi-am amintit prima zi de scoala aici, semestrul incepuse de 2 saptamani. Eu si sora mea am intrat cu emotie pe vechea usa de lemn, cu gauri.Dar emotia a disparut de indata ce toti colegii s-au ridicat , dupa ce ne-am prezentat, si au venit la noi.Au inceput sa ne puna tot felul de intrebari.Incet si cu calm eu si Karin am raspuns la toate.Dar a venit timpul sa ne gasim un loc in banca, din pacate erau toate ocupate.In acel moment se ridica 2 baieti.Unul era inalt si cu un par albastru inchis ca noapte, ochii lui erau la fel, dar ei aveau o anumita sclipira care te faceau sa ii privesti intruna.Acela era Kaito ,cel mai popular dintre toti, cel mai amuzant si cel unul dintre cei mai crazy oamenii!Celalalt era total diferit de el.Avea un par rosu ca focul , iar ochii lui verzi de smarald te faceau sa te pierzi complet in amintiri, zambetul lui era total perfect, razele soarelui ii faceau dintii atat de orbitori ca iti trebuia ochelari sa il privesti. Acesta era Karo, cel mai smecher dintre toti , se spunea ca avea mereu la el un pistol sau un cutit. Dar nu imi pasa asta, pe mine ma interesa de ce s-au ridicat.Oare au facut ceva??
-Stati aici!! Ca noi putem sta si in picioare, spune Kaito iesind din banca.
-Sau putem pleca, ca nu conteaza o ora asa de plictisitoate, zice Karo cascand si indreptandu-se spre usa.
-Hey!! Cum adica plictisitoare??a tipat amuzata profesoara de matematica. Ea era o femeie minunata.Cu parul de un maroniu deschis pe care razele il mangaiau incet si ferm, dandu-i o stralucire aparte.Ochii ei erau magnifici, ai fi zis ca avea lentile de avea un mov atat de pur in priviri.Parea atat de tanara, la prima vedere ziceai ca avea 19 ani , cand ea avea 25 de ani.Era una dintre cea mai de gasca profesoara din scoala.Nimeni nu o intrecea la distractie, dar cand era serioasa cu greu o mai faceai sa rada.Cand era nervoasa parca am fi avut intalnire cu diavolul in persoana.Pana la urma ne-am asezat in locul baietilor si ei au stat in spatele clasei, cum a sunat clopotelul oboist ei au si fugit din clasa.Dupa 2 minute s-au intors cu o banca nou nouta si au pusa pe randul de la fereastra , in spatele clasei.
-Tadam, spune Karo aratand spre banca.
-Uitati noua voatra banca, chiar in spatele nostru, spune zambind Kaito.
Noi ne asezam imediat ghiozdanul in banca, eu am luat locul de la fereastra. Acel minunat loc, unde atipeam in timpul orelor, statea de vorba cu Kaito toata ziua si priveam pe fereastra murdara si plina de zgarieturi.In minte mi-a venit si acel moment amuzant, din prima zi, cand am vrut sa ies in pauza si am scos usa din balamale , ramanand cu ea in mana.In acel moment a venit di diriginta noastra.Care era o femeie plina de viata, cu un par lung si mereu aranjat altfel.De o culoare la fel de frumoasa ca a celui mai zvelt trunchi de copac, un maroniu perfect.Ochii ei mari si caprui cu mica pupila neagra in mijloc te lasau fara cuvinte.Erau dea dreptul superbi!Purta costumul ei albastru ca cerul intr-o noapte calma de vara.Acela cu manusi albe ca norii, cu aspect de stewardesa.Ii venea perfect.Dupa ce am privit-o lung , ea a intrebat, incepand sa intre cine a facut asta.In acel moment toata clasa a aratat cu degetul inspre mine.In loc sa ma simt stanjenita am izbucnit in ras.Dar totul s-a rezolvat imediat, usa s-a reparat.Dar din toata amintirile pe care le am in aceasta scoala mi-a venit si primul meu sarut.Care tot aici s-a intamplat.A fost umed si dulce, in acel moment am simtit ca lumea s-a oprit in loc doar pentru mine si el, a carui nume nu vreau sa il pomenesc.Era un baiat deloc perfect, cu un ego urias , dar totusi il iubeam.Pana, in acea zi, cand…..A plecat din scoala fara sa imi zica nimic.Cand am aflat am fost devastata, tineam prea mult la el.Atunci am urcat pentru prima oara pe acoperisul scolii , m-am asezat jos , capul mi-a cazut in palme si lacrimile au inceput sa imi curga.In acel moment Karin a venit si ea si in acel moment lacrimile mi s-au oprit , nu o puteam lasa sa ma vada ca plang.Cand m-am uitat la ea, era mai serioasa ca niciodata, nu o mai vazusem niciodata asa.In ochii ca soarele se putea citi ura pe care o simtea pentru cel ce m-a lasat.Atunci s-a asezat langa mine, m-a luat in brate si lacrimile au inceput iar sa imi curga si nu m-ai puteam sa ma opresc.Am stat asa, fara sa zicem nimic timp de 10 minute.In aceea zi am fost mai apropiata ca niciodata de surioara mea.Toate aceste amintiri frumoasa si toate celelalte, o sa ramana in aceasta scoala pentru totdeauna.Acele clipe minunate s-au terminat, astazi va fi ultima zi cand mai pasesc aici.Azi se termina tot, toate acele clipe fantastice nu se vor mai repeta, ele vor ramane aici, impreuna cu sora mea si toti prietenii mei.Iar eu, eu voi pleca, undeva departe fara sa ma mai intorc.In acesta zi, totul ea sfarsit.Paradisul din spatele usii ruginite se sfarseste aici.
-Hey!! Surioara!! Ce ai patit??tipa la mine, zgaltaindu-ma Karin.
-Ce?? Ce s-a intamplat si ma rog de ce tipi la mine??ii zic pe un ton urat si uitandu-ma fix in ochii ei.
-Pai stai asa si te uiti la scoala de 5 minute.Hai sa intram.imi zice fugand spre usa si deschizand-o.
-Bine hai.ma indrept si eu spre usa si intru.
Cum mergeam pe scari ne-am intalnit cu cineva.Era un baiat cu un par scurt de culoare sangelui inchegat.Ai carui ochi erau asa de rosii ca a unui vampire.In mana avea un pachet de guma din care a scos una si a inceput s-o mestece.Era Zero, baiatul a carui buze se spunea ca au un gust asa de dulce ca nu puteai sa te saturi de ele.Din spatele lui a aparut sfios o fata, parul ei era vopsit in mov, acesta scotandu-i in evidenta ochii minunati si mov-albastru inchis.Era clar ca era mai mica ca noi si ca nu era din scoala.Era Keyko, cea mai buna prietena a mea si cea mai tare partenera de nebunii.
-What???!!! Ce cauti aici Keyko??tip eu nedumerita aratand cu degetele peste tot.
-Am venit sa-mi vad logodnicu!!imi spune Keyko sarutandu-l pe Zero.
-Cred ca ar cam trebui sa mergem in clasa, diriga a inceput sa faca urat ca voi ati intarziat,ne spune Zero oleaca speriat de diriga.
-Bine!! Pa Keyko!!!spune eu si Karin facandu-i cu mana lu Keyko.
Ajungem la etajul 2 si mergem la sala noastra, cea mai derapanata din scoala, cu geamu spart, usa plina de gauri, parchetul umflat si zgariat, peretii plini de graffuri si tabla mazgalita cu vopsea rosie si galbena.Nici bine nu intram in clasa ca diriga incepe sa tipe la noi.
-La ora asta se vine la scoala???Ati intarziat jumatate de ora.
-Mdaaaaa… si care ii faza??ii zic eu nepasatoare dirigintei luand loc in banca.
-Nu am terminat domnisoare.tipa diriga la mine.
-Ne pare rau domnisoare diriginta, stiti ce bine va sta in acest costum minunat??Va intinereste cu 10 ani, se linguseste si Karin pe langa diriga.
-Ohhhhhh multumes Karin.incepe sa zambeasca diriga.
Karin trece in banca si diriginta ne imparte carnetele, mai bolboroseste ceva si dupa plecam.Cand iesim din scoala eu ma opresc brus si incep sa plang.Langa mine era Karin, Kaito, Zero , Karo si Keyko ne astepta la poarta, dar incepu sa alerge spre noi cand ma vazu ca plang.Toti s-au oprit si m-au intrebat ce am.
-Trebuie sa va spun ceva important si trist baieti.le spun eu cu jumatate de glas.


Next: ~ Capitolul 3: The truth~
Sus In jos
http://narutoninja.forumz.ro
Falzar09
Member
Falzar09


masculin Numarul mesajelor : 41
Puncte : 1546
Data nasterii : 24/11/1994
Data de inscriere : 17/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Botosani
Joburi/Distractii : Photoshop
Stare de spirit : Normala

Vacanta cu peripetii Empty
MesajSubiect: Re: Vacanta cu peripetii   Vacanta cu peripetii EmptyDum Iul 19, 2009 3:20 am

wow ce fain Very Happy !!!imi place povestea asta si as vrea sa vad continuarea.GOOD JOB!!!!! Very Happy
Sus In jos
http://www.narutoninja.tk
hulpitza/sakura
Activ member
hulpitza/sakura


feminin Numarul mesajelor : 50
Puncte : 2551
Data nasterii : 04/11/1996
Data de inscriere : 17/07/2009
Varsta : 27
Localizare : Konoha
Joburi/Distractii : PhotoScape,FanFicui:X,ies pe afara :D
Stare de spirit : calma

Vacanta cu peripetii Empty
MesajSubiect: Re: Vacanta cu peripetii   Vacanta cu peripetii EmptyDum Iul 19, 2009 3:33 am

ooo minunat lung,frumos dar dc paraseste kirara scoala:((.In fine imi place mult mult de tot:XX:X:XAstept continuarea.Sa vina nextu!!
Sus In jos
http://deea-hulpitza.hi5.com
kirara
Activ member
kirara


feminin Numarul mesajelor : 57
Puncte : 3065
Data nasterii : 29/07/1995
Data de inscriere : 15/07/2009
Varsta : 28
Localizare : pe pluto!!!
Joburi/Distractii : numaratul oilor
Stare de spirit : happyyy!!

Vacanta cu peripetii Empty
MesajSubiect: Re: Vacanta cu peripetii   Vacanta cu peripetii EmptyMar Iul 21, 2009 1:02 am

am venit si cu next!!

Capitolul 3: The thruth

-C…..ce…ce ai patit??ma intreaba Zero.
-Esti insarcinata???incearca si Karo sa fie amuzant.
-Ce??? TU esti nebun Karo??Cum sa fie insarcinata.imi ia Karin apararea.
-Atunci zi odata ce este!!!!tipa la mine Karo apucandu-ma de brat si privindu-ma in ochi.
-Bine , bine!! O sa va spun.In acel moment linistea sa asternut printre noi si toti asteptau cu sufletul la gura sa afle ce s-a intamplat.
-Baieti……..am sa ma mut!!
-CE??? Cand??Cum??Unde???se alarmeaza Keyko.
-Cum sa te muti??Eu cum de nu stiam nimic??ma intreaba Karin nelamurita.
-Cand?Maine plec.Cum??Cu trenu.Unde??La Constanta .Cum de nu stiai??Mama nu a vrut sa iti spuna nimic.le raspund eu la toate intrebarile.
-Cum sa pleci din Timisoare la Constanta??Asta e in cealalta parte a tarii.imi zice pe un ton calm Kaito.
-Si unde vei sta??ma intreaba Karin.
-Voi sta la tata.
-Ce??? Dar la proces s-a hotarat ca mama va avea custodia amandurora.
-Stiu asta dar tata a cerut custodia mea si i-a fost acceptata, asa ca trebuie sa ma mut acolo pentru totdeauna, iar asta inseamna ca nu o sa ne mai vedem.
-Ce???Dar nu-i corect!! Tata nu are nici un drept asupra ta.ma ia Karin in brate incepand sa planga.
-Uite ca de acum are.In fine, hai acasa sa imi fac bagajul.ii zic surorii mele incepand sa plec.
-Ia stai asa!!!striga Karo.Cum adica sa pleci??Cu noi cum ramane??Iti lasi prietenii balta pentru un amarat de process??Mama ta cred ca a incercat din rasputeri sa nu te dea tatalui tau si tu asa o rasplatesti??Plecand de langa ea??
-Taicii naibii din gura ca nu stii nimic.ma rastesc furioasa la el.Mamei nu i-a pasat ca plec.Chiar a fost de acord cu asta.Nu mai vorbi ca prostu cand nici macar nu stii ce s-a intamplat.In acel moment toti au incremenit.Mie nu mi-a pasat si am continuat sa merg.Drumul spre casa mi s-a parut foarte lung, parca nu avea sfarsit.Insa cand am ajuns acasa am fugit in camera mea si am inceput sa imi fac bagajul.Deodata intra mama in camera.
-In sfarsit iti faci bagajul.Credeam ca nu o sa mai pleci!!
-Nu iti fa griji, nu o sa ma mai veni niciodata!!
-Asta si sper.Veci ca maine la ora 6 dimineata iti pleaca trenul asa ca ai face bine sa te trezesti la 5.
-Imi faci macar niste sendvisuri pentru drum??
-Fati-le singura daca vrei, ca eu am alta treaba.
-Si ma rog care ar fi aceea??
-Iti duc sora la cumparaturi!!Pa!!
-Drum bun si cale batuta , cine te prinde sa te ……
-Ia continua!!
-Nu am chef!! In acel moment aceea femeie pe nume Lisa incearca sa imi dea o palma da i-o opresc.
-Nu trebuie sa pleci?? Dupa asta ea pleaca impreuna cu sora mea, eu ramanand singura acasa.Mi-am facut bagajul si am coborat jos sa imi fac sendvisurile!! La cumparaturi Karin incepe sa ii puna intrebari mamei:
-Mama!!De ce l-ai lasat pe tata sa o i-a pe Kirara??De ce nu ai luptat pentru ea??
-Am luptat din rasputeri draga mea.Am incercat sa o pastrez, timp de 3 luni am tot mers l-a tribunal cerand sa fie tot a mea, dar din pacate nu am reusit.Tatal vostru a adus in discutie situatia finianciara a noastra.Care din pacate incepe sa scada , iar a lui este din ce in ce mai mare.
-Dar de ce a vrut-o numai pe Karin??
-A zis ca pentru el tu nu existi.
Dupa acest comentariu Karin a tacut, se gandea cine minte.Eu sau mama, cine a zis adevarul si cine nu??Daca eu am mintit, ea se intreba de ce am facut asta.Avea prea multa incredere in mama, credea ca ea spunea adevarul, dar Lisa mintea intr-una.Ei defapt nu ii pasa de mine, vroia sa nu ma mai aiba atata pe cap, isi dorea sa scape definitiv de mine!!
La o cofetarie unde se aflau prietenii mei:
-Nu imi vine sa cred ca o sa plece,spune Keyko lasandu-si capul in jos, ne stim ne cand ne-am nascut, am facut atatea impreuna si pana la urma o sa se termine tot.
-Hei!! Nu te intrista!!Asa a fost sa fie, incearca sa o consoleze Zero.
-CE???? E cea mai buna prietena a mea, daca nu ne facea ea cunostinta nu am fi fost impreuna, daca nu ne-ar fi facut ea cunostinta la toti nu am fi asa buni prieteni, tipa Keyko ridicandu-se in picioare.
-Hei, stai dracului jos, se uita lumea la noi, zice Kaito band din suc.
Keyko se aseaza jos:
-Daca nu se baga Kirara, tu nu ai fi acum cu Karin si asa ii multumesti??Pur si simplu nu iti pasa ca ea pleaca??
-Imi pasa, dar ce vrei sa fac??Sa ma duc la tribunal si sa ii amenint ca fac greva foamei daca o trimit la taicasu??
-Se pare ca sunt singura careia chiar ii pasa de Kirara, nu imi vine sa cred ca va considerati prietenii ei!!Sunteti doar niste lingai, cu totii!!
-Hei calmeaza-te!!!ii zice Zero .
-Nu imi spune mie sa ma calmez clar??
-La toti ne pare rau si cu totii suntem suparati, dar daca facem scandal asta nu o s-o impiedice sa plece.se baga si Karo in seama.
-Ai dreptate, scuze!!zice Keyko linistindu-se.
-Ce ar fi ca maine cand pleaca sa o asteptam la gara si sa ii dam cate un cadou ca sa nu ne uite niciodata??le propune Karo.
-Perfect!!!zice Keyko batand din palme.
Dupa discutia pe care au avut-o au plecat cu totii sa imi cumpere cadouri.Eu stateam in camera mea asteptand sa vina ziua de maine, ascultand niste muzica la MP4.

Next: ~Capitolul 4: Good-Bye~

P.S.: Urmatorul capitol o sa apara mai repede!!
Sus In jos
http://narutoninja.forumz.ro
Falzar09
Member
Falzar09


masculin Numarul mesajelor : 41
Puncte : 1546
Data nasterii : 24/11/1994
Data de inscriere : 17/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Botosani
Joburi/Distractii : Photoshop
Stare de spirit : Normala

Vacanta cu peripetii Empty
MesajSubiect: Re: Vacanta cu peripetii   Vacanta cu peripetii EmptyMar Iul 21, 2009 3:38 am

Sad Sad Sad ce nasol pleaca la tasu Sad Sad Sad
Sus In jos
http://www.narutoninja.tk
kirara
Activ member
kirara


feminin Numarul mesajelor : 57
Puncte : 3065
Data nasterii : 29/07/1995
Data de inscriere : 15/07/2009
Varsta : 28
Localizare : pe pluto!!!
Joburi/Distractii : numaratul oilor
Stare de spirit : happyyy!!

Vacanta cu peripetii Empty
MesajSubiect: Re: Vacanta cu peripetii   Vacanta cu peripetii EmptyMar Iul 21, 2009 6:00 pm

Capitolul 4: Good-bye

Asteptand in camera sa vina si ziua de maine.Pana la urma am atipint cu castile in ureche.Am dormit pana la ora 2 , cand m-am trezit m-am dus sa beau ceva si am trecut pe langa usa Karinei.Am auzit-o ca plange asa ca am deschis usa usor, ea era intinsa pe covor si plangea.Vroiam sa stiu ce s-a intamplat dar am lasat-o sa planga.M-am dus sa beau niste apa dupa care m-am culcat la loc.M-am trezit apoi la 5 ca sa ma pregatesc sa plec.Dupa ce opresc alarma aiurita de la telefon ma duc in baie sa imi fac toaleta si sa ma machiez.Cam pe la si jumatate ies din baie, imi iau bagajul si ma duc la usa sa ma incalt.Cand am ajuns am vazut-o pe Lisa:
-Tu ce cauti la ora asta treaza??o intreb eu mirata.
-Pai te duc la gara ca sa fiu sigura ca pleci.
-Nu iti fa griji ca nici moarta nu m-as intoarce in cocioaba asta.
-Ai grija cum……este intrerupta de catre Karin care cobora scarile.
-Hei!! Sa mergem!!
-Bine!!
Dupa care ne-am urcat in masina, pana sa pornim m-am uitat intr-una la casa.Imi era destul de greu sa parasesc casa, orasul natal si prietenii.Pana la urma am ajuns si la gara, Lisa s-a dus sa verifice de pe ce peron pleaca trenul si eu m-am pus pe o banca si mi-am lasat privirea in jos.In acel moment simt 5 maini pe umere.Ma uit si…..erau prietenii mei.Ii imbratisez pe toti si incep sa plang.
-Hey!! Adica noi venim sa iti zicem la revedere si tu ne bocesti aici??imi zice Karo pe un ton amuzant.
-Scuze baieti dar, sunt asa de fericita.
-Avem ceva pentru tine!!imi zice Keyko foarte fericita.
-Da!! Niste cadouri ca sa nu ne uiti niciodata.imi zice Karin.
-Cum sa va uit mai baieti??Dar a cui a fost ideea??
-Pai….zice Keyko uitandu-se siret la Karo care se uita pe pereti.A lui karo!!
-Ce?? Ce ii cu mine??
-Oooooooo….mersi Karo!! Esti un scump!!ii zic eu lui Karo pupandu-l pe obraz.
-Hai ca trebuie sa plece trenul de pe peronul 2.vine si paparuda de Lisa.
-Bine hai ca plec!!le zic tuturor imbarcandu-ma in tren.
-Pa!! Sa ne mai vizitezi!!!spun toti in cor.
-Desigur!!!le spun eu chiar cand porneste trenul.In acel moment ma uit la Karin si am vazut ca plange asa ca ii strig.
-Am sa ma intorc surioara!!!Auzind asta Karin se inveseleste oleaca, dar lacrimile ei nu se opresc.M-am asezat jos, mi-am scos o tigara si am inceput sa fumez.Drumul pana la Constanta a fost foarte lung si plictisitor.De fiecare data cand opream intr-o statie scoteam capu pe fereastra si ii salutam pe cei de acolo.Drumul a fost prea plicitisitor asa ca la o ora de cand am plecat am atipit si m-am trezit chiar in Constanta.
-Hey!! Am ajuns!!Imi iau repede bagajul si cobor, la iesirea din gar ail vad pe tata care m-a astepta.
-Mda…. Salut Henri!!
-Salut draga mea!!si ma ia in brate.
-Hei hei!! De ajuns cu dragalaseniile stii prea bine ca nu imi face placere ca sunt aici.ii zic eu impingandu-l.
-Vad ca nu te-ai schimbat deloc, acelasi par negru ca noaptea, ochii aceeia negri in care ti se citeste ura, aceleasi haine emo, partea buna este ca te-ai mai inaltat.
-Ma rog!! Hai mai repede sa ma duci acasa.ii zic eu urcand in masina.
Ajungem repede la o casa minunata care era asezata pe plaja.
-Asta e casa???ii zic eu cascand gura prin prejur.
-Din cate stiu eu Da!!
-Chiar langa Mare!! O gramada de casa ca a ta!!
-Pai sunt multe astfel de cartiere, aici nu au voie turistii ci numai noi!!
-Awsome!!!si intru repede in casa.Cand deschid usa am vazut o femeie care mi-a intins un platou cu prajituri.
-Ahhhhhh………..si ii dau cu palma peste platou, rasturnandu-I toate prajiturile.Hotiiii!!!!!
-Ce?? Ce ai patit scumpo??
-Tata este o hoata la noi in casa.
-Ce?? Aceasta este logodnica mea si viitoarea ta mana.
-Ce?? Te casatoresti cu parasuta asta??TU nu vezi ce fel arata??Zici ca e o curva de la colt de strada.
-Ai grija cum vorbesti despre viitoarea ta mama domnisorica.
-Daca asta va fi viitoarea mea mama atunci iti promit ca va fac viata un calvar.
-Ca si cum ai putea face ceva!! Esti doar un copil.
-Cel mai rau copil dintre cati ai vazut.
-Daca faci ceva rau nu ma iesi din camera.
-Sa ma pupi in cur cu tot cu parasuta ta.si plec repede in camera, parasuta incerca sa vina dupa mine, dar i-am pus piedica si a cazut in nas.Ajungand in camera mea incep sa dezbachetez si deodata intra paparuda aia.
-Ce faci??
-Ce te doare pe tine ce fac eu??Ia vezi n-ai nici un client??
-Se pare ca am cam inceput cu stangu, sa o luam de la capat.Eu sunt Adelina si am 20 de ani.
-Cat??? 20???Tata are 30 de naiba.Oricum alergi dupa banii lui.
-Uite stiu ca e greu sa vezi pe altcineva pe post de mama, dar intelege ca eu si tatal tau ne iubim.
-Nu ime greu sa vad pe altcineva pe post de mama pentru ca nu am mama.Sincera sa fiu nu imi pasa nici de tine si nici de Henri.Asa ca iesi dracului din camera mea si du-te si te-mpusca.
-Asculta aici mucoaso, imi zice ea nervoasa apucandu-ma de haine.
-Ia mana dupa mine ca imi dai purici, cateauo si mie sa nu imi spui mucoasa clar??Parasuta naibii care esti.ii zic eu dandu-I mana de pe mine.
-Tu ai sa regreti pentru asta.
-Da sigur.spun eu dandu-mi ochii peste cap.Pana la urma madam Adelinaa iese din camera iar eu continui cu hainele, dupa care porumbeii aceia prosti ies la o plimbare asa ca ma hotarasc sa incep iadul pe care o sa il petreaca ei cu mine.Ma uit prin bagaj sa vad daca mai am spray-ul pentru grafitti si se pare ca nu l-am adus.Asa ca ma hotarasc sa ies oleaca in oras si sa caut un magazine de unde sa iau.Merg cam 20 de minute si gasesc , imi cumpar 2 , unu rosu si unu negru si ma intorc acasa.Cum ajung imi iau niste haine de ale Adelinei si incep sa pictez peretii.

Next: ~Capitolul 5: The first day in hell~
Sus In jos
http://narutoninja.forumz.ro
hulpitza/sakura
Activ member
hulpitza/sakura


feminin Numarul mesajelor : 50
Puncte : 2551
Data nasterii : 04/11/1996
Data de inscriere : 17/07/2009
Varsta : 27
Localizare : Konoha
Joburi/Distractii : PhotoScape,FanFicui:X,ies pe afara :D
Stare de spirit : calma

Vacanta cu peripetii Empty
MesajSubiect: Re: Vacanta cu peripetii   Vacanta cu peripetii EmptyMar Iul 21, 2009 9:23 pm

mai facut sa izbucnesc in ras la capitolul 4=)) dar la 3 mai facut sa fiu trista!Dar imi place:X:X:X:tine-o tot aja si fai zile amare lui aia!buhahaha
Sus In jos
http://deea-hulpitza.hi5.com
kirara
Activ member
kirara


feminin Numarul mesajelor : 57
Puncte : 3065
Data nasterii : 29/07/1995
Data de inscriere : 15/07/2009
Varsta : 28
Localizare : pe pluto!!!
Joburi/Distractii : numaratul oilor
Stare de spirit : happyyy!!

Vacanta cu peripetii Empty
MesajSubiect: Re: Vacanta cu peripetii   Vacanta cu peripetii EmptyMar Iul 21, 2009 11:04 pm

Capitolul 5: The first day in hell



Terminin repede cu peretii si ma duc in camera mea sa ascult muzica.Nu trece nici jumatate de ora ca pe usa isi fac aparitia porumbeii casei.
-Ahhhhhhhhhhhhhh!!!!!!!Ce sa intamplat aici???tipa Lisa.
-KIIIIIIRRRAAAARRRAAAAAA!!!!!tipa tata atat de tare incat il aud de la etaj si cobor jos.
-Ce ii cu galagia asta??Nu poate omul sa asculte muzica in propria camera ca incepeti sa tipati.
-Cum ai indraznit sa faci asta??imi zice tata nervos.
-Ce am facut??ii zic eu nedumerita.
-Cum adica ce domnisorica, ai mazgalit toti peretii cu vopsea.
-WOW!! Ce tare mi-a iesit si nu este VOPSEA este spray pentru grafitti.
-Casa mea ti se pare un perete pentru grafitii??
-Pai………da!!
-In camera ta imediat. Nu mai ai voie sa iesi de acolo pana nu iti ceri scuze!!
-Nu trebuia sa ma pedepsesti, ca oricum ma duceam in camera mea.Stai sa imi iau niste prajituri ca sa nu mor de foame.
-Nici o prajitura!!!Is facute de mine si nu iti dau nimic.ia atitudinea si madam AAAAAdelina!!
-Whatever!!si ma duc in camera mea.Noroc ca mi-am luat combina, asa ca dau drumu la muzica la maxim.Casa aproape ca se darma si deodata intra Henri pe usa:
-Da muzica mai incet.imi tipa el.
-Ce???
-Da muzica mai incet!!!
-Ce ai zis???
In acel moment imi da muzica la minim.
-Hei!! CU ce drept imi atingi tu mie combina??
-Cu dreptul de tata.
-Ma cac in dreptu tau de tata, sa nu imi mai atingi lucrurile vreodata!!!ii tip eu.
-Nu ridica tonul la mine!!
-Ba il ridic, ce imi faci??Ma bati??
-Nu!! Iti iau combina!!
-Sa nu te puna dracu sa imi iei combina ca iti promit ca trezesti diavolul din mine!!
-Tremur de frica!!si in acel moment imi ia combina si pleaca.
-BIne!! Tu ai vrut-o!!imi zic eu.Dupa care ma gandesc sa ies din camera, dar ma incuiase.Ma gandesc 1 minut cum sa scap si gasesc cardul lui de credit pe care l-a scapat.Il iau repede si fac ca in filme si reusesc sa deschid usa.Acum ma duc in camera lor si ii caut hainele Adelinei.Le gasesc repede pentru ca era ROZ!!
-Ce gusturi are si asta!!si ii iau repede hainele, ma duc in camera si ii le colorez pe toate in negru, imi mai ramasese spray, dupa care le mai si tai sa zici ca sunt haine de emo.Dupa ce termin asta I le duc inapoi in camera si mai umblu prin sertare,cand….gasesc codul pin de la cardul tatei.Hmmm…..
-Cred ca ma duc la cumparaturi!!si mai intai cobor scarile sa vad ce fac oamenii.
-Cred ca ar trebui sa o ierti, asa sunt adolescentii.incearca sa imi ia apararea Adelina.
-Nu imi pasa, trebuie sa invete sa ma respecte asa ca va sta in camera ei!!
-Dar macar la cina o chemam da??
-Desigur!! La ce ora o sa fie??
-La 8.
-Perfect am timp de cumparaturi,zic eu in soapta!!Dupa care plec pe usa din spate, ma duc la un bancomat si ii scot tatei toti banii de pe card, din acestia imi cumpar, un telefon mobil cu touch-screen, un laptop si modem pentru internet.Dupa care ma intorc acasa cu jumatate de ora inainte de cina.Intru repede in camera si imi ascund lucrurile!Trece acea jumatate de ora si vine tata sa ma cheme la masa:
-Hai la cina!!in acel moment il imbratisez pe tata.Nu va ganditi ca il suport, dar trebuie sa ii inapoiez cardul gol.
-Pentru ce a fost asta??ma intreaba el.
-Ca sa imi cer scuze.si fac niste ochisori dulci ca sa ma ierte!!
-Bine bine!! Te iert!!
-Perfect!! Sa mancam!!
Ajungem jos si ma asez la masa.
-Tata stai langa mine, si trag un ramjet fortat!
-Desigur!!
Cum erau numai 3 scaune am stiut unde va sta paparuda aia.Am uitat sa va zic ca am luat si picatura.Deschid fara sa vada tata picatura si ii pun pe scaun.Paparuda aia era imbracata intr-o fustita mini si un maieu mulat si foarte decoltat.Dupa ce ne serveste pe noi se aseaza si ea, astept 5 minute si:
-Adelina, te rog frumos sa imi aduci un pahar cu apa daca doresti!Cand se ridica scaunul ii era lipit de fund, iar tata s-a uitat urat la mine dupa care s-a dus sa o ajute.El a tras de scaun, care s-a deslipit , dar cu jumatate de fusta, parasuta ramand in chilotei.Eu radeam pe burta si aia a inceput sa planga.Se duce sus sa se schimbe si tata ramane cu mine:
-Pot sa stiu de ce ai facut asta??imi zice el.
-Nu!! Nu poti!!ii zic eu scotandu-i limba.
-Du-te in camera ta!! Fara cina!!
-Nu ma su….si sunt intrerupta.
-Ahhhhhhh!!!!!!tipatul lui Adelina.
Tata se duce repede sus si cand ajunge in camera:
-Ce ai patit draga??
-Toate hainele mele is negre si taiate, aceasta incepe sa planga iar.
-Lasa ca o sa cumparam altele maine!!
Eu ascultam la usa si nu mai puteam sa ma abtin sa nu rad, asa ca am plecat in camera ma, m-am trantit in pat, mi-am pus o perna peste gura si am inceput sa rad.Dupa cateva minute vine si tata.
-De ce te comporti asa cu Adelina.
-Chiar vrei sa stii??
-Da!!
-Bine……..Deci……Este cu 3 ani mai invarsta ca mine, arata ca o parasuta, se tot linguseste, e proasta de da in gropi, nu stie sa gateasca, crede ca o sa o plac vreodata, nu ii convine ca i-am mutilate hainele, se foloseste de tine, are un tipat care seamana cu a unui strut, se imbraca ca o curva.Nu imi mai aduc aminte acum, cand imi mai amintesc te anunt si iti spun.
Tata ramane cu gura cascata cand aude toate acesta, dar isi revine repede.
-In primu rand nu ii curva si nici parasuta, in al 2-lea rand ma iubeste, in al 3-lea rand CUM AI PUTUT SA II FACI HAINELE ASTFEL???tipa tata la mine.
-Pai simplu, le-am luat din sifonier le-am dat cu spray pentru grffiti, dupa care le-am facut niste taieturi cu foarfecul.Mai vrei sa stii si altceva??
-Nu are nici un rost sa vorbesc cu tine!!Maine nu mai iesi din casa.
-Whatever!!si tata iese din camera.Vine noaptea si cei 2 adorm.Eu imi iau niste marcare care tin 3 luni si ma duc in camera lor.Tatei ii desenez niste mustati de pisica si ii fac buzele rosii.Acum a venit randul Adelinei, aceasta se trezeste deodata si eu ma bag repede sub pat, insa se culca la loc fara sa il observe pe tata.Ies de sub pat si o fac pe Adelina ca pe un claun dupa care plec in camera mea si ma culc.

Next: ~ Capitolul 6: We miss you~

Urmatorul capitol saptamana viitoare!!
Sus In jos
http://narutoninja.forumz.ro
hulpitza/sakura
Activ member
hulpitza/sakura


feminin Numarul mesajelor : 50
Puncte : 2551
Data nasterii : 04/11/1996
Data de inscriere : 17/07/2009
Varsta : 27
Localizare : Konoha
Joburi/Distractii : PhotoScape,FanFicui:X,ies pe afara :D
Stare de spirit : calma

Vacanta cu peripetii Empty
MesajSubiect: Re: Vacanta cu peripetii   Vacanta cu peripetii EmptyMier Iul 22, 2009 12:26 am

foarteeeeeeee tareeeeee=)))...kirara e cea mai tare:X:X.Imi place foarte mult acest fic.Astept continuarea!
Sus In jos
http://deea-hulpitza.hi5.com
Falzar09
Member
Falzar09


masculin Numarul mesajelor : 41
Puncte : 1546
Data nasterii : 24/11/1994
Data de inscriere : 17/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Botosani
Joburi/Distractii : Photoshop
Stare de spirit : Normala

Vacanta cu peripetii Empty
MesajSubiect: Re: Vacanta cu peripetii   Vacanta cu peripetii EmptyMier Iul 22, 2009 3:30 am

=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) mama ce faza,tine-o tot asa kirara!!!!!! =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
Sus In jos
http://www.narutoninja.tk
kirara
Activ member
kirara


feminin Numarul mesajelor : 57
Puncte : 3065
Data nasterii : 29/07/1995
Data de inscriere : 15/07/2009
Varsta : 28
Localizare : pe pluto!!!
Joburi/Distractii : numaratul oilor
Stare de spirit : happyyy!!

Vacanta cu peripetii Empty
MesajSubiect: Re: Vacanta cu peripetii   Vacanta cu peripetii EmptyLun Iul 27, 2009 6:31 pm

Scuzati limbajul vulgar!!

Capitolul 6: We miss you



A 2-a zi ma trezesc pe la 6 dimineata si ma duc la mare sa inot oleaca.Dupa vreo 20 de minute de stat in apa imi asez si cearsaful de matase al Adelinei si ma pun sa ma bronzez.Trece vreo jumatate de ora si deodata imi aterizeaza niste nisip in gura, ma ridic deodata si vad 2 baieti care se alearga.Ma ridic de pe patura, iau o galeata care am gasit-o pe jos , o umplu cu apa , ma duc langa aia.Cei 2 s-au asezat pe patura lor si au inchis ochii, vad eu ca au ochii inchisi asa ca le rastorn apa in cap, acestia tresar repede:
-Fututi mortii matii!! Ce naiba ai??se rasteste la mine unu dintre ei.
-EU???Da tu de ce naiba ma faci sa mananc nisip??Daca imi era foame imi faceam un sendvis.
-Tu esti proasta??
-Mata e proasta ba!!
-Vezi cum vorbesti.
-Vorbesc cum vreau si cu asta basta.
-Whatever!!
-Nu trebuia sa ne uzii, imi zice celalalt.
-Nici voi nu trebuia sa imi aruncati nisip pe fata.
-Scuze!!
-Acceptate!!Scuze si pentru apa!!
-Acceptate!!zic amandoi.
-Apropo, eu ma numesc Mio.imi zice cel care m-a injurat.
-Si eu Light.zice celalalt.
-Eu ma numesc Kirara, mai pe scurt Kira.Incantata!!
-La fel si noi!
Dupa care incep sa ii analizez, mai intai il iau pe Mio.La prima vedere ziceai ca e un baiat de bani gata.Avea parul roscat spre portocaliu si ochii galbeni.Ochii lui imi aminteau de cei a lui Karin.Acei ochi ca soarele cu stralucirea lor.Dar ai lui erau altfel, nu aveau acea stralucire in ei.DUpa ce ii analizez fata imi mut privirea mai in jos, raman masca la corpul pe care il avea.Avea patratele, muschi si un cur bombat!!Era tare sexy si mumos baiatu!!Dupa ce ma uit la Mio, imi trec privirea la Light.El avea parul la fel de intunecat ca si noaptea, ochii de un albastru inchis si calmi, te faceau sa te linistesti cum il priveai.Corpul lui nu era la fel de frumos ca a lui Mio, nu avea patratele dar totusi avea abdomenul plat si cur oleaca bombat.La prima vedere este genul acela de baiat caruia nu ii pasa de nimic si se simte mai bine cand e singur!!
-Hei te m-ai holbezi mult la noi??imi zice Mio.
-Uita-te si tu la mine daca nu iti convine.
-Perfect!Dupa care incepe sa ma analizeze atent.Sta un minut la fata dupa care priveste in jos si ramane oleaca masca.Nici nu apuca sa se uite bine la corp ca se aude un tipat si o femeie nervoasa care venea spre noi.
-Kiiiirraaaaaraaa!!! Treci in casa!!!era libidinoasa de Adelina.
-Ce dracu tipi asa??
-TRECI IN CASA!!!
-Si daca nu vreau??
-Treci mai repede!!
-Du-te si te-mpusca ca eu nu vin cu tine nici sa duc gunoiu!!
-Fututi mortii matii de copil alintat ce esti.si da sa ma plezneasca, cand sa i-o opresc vad o mana care a prins-o pe Adelina de incheietura mainii inainte sa ma atinga.
-Fa babornit-o.Cu ce drept dai tu in prietena noastra??ii zice nervos Mio.
-Ma copile!! Ai grija cum vorbesti.
-Vorbesc cum vreau si mai bine ai pleca de aici sau o incurci.
In acel moment Adelina vrea sa il pocneasca pe Mio dar Light o prinde de incheietura si o pune la pamant.
-WHAT??Cum ai facut asta??ii zic eu mirata.
-Fac karate de 5 ani. Pot sa bat o baba ca asta cu mainile legate la spate.
Adelina se ridica si fuge la taicamiu care venea inspre noi.
-Kirara treci in casa.imi zice el
-Ce dracu aveti ma??Nu are voie omu sa stea la plaja.
-Dupa ce isi machiaza mama si tatal nu.La auzirea cuvantului mama m-am enervate rau de tot.
-Mama???SA o fut in gura de parasuta naibii care e.Curva asta nu o sa imi fie mie nici macar prietena, daramite mama.Daca prostituata asta se marita cu tine eu ori ma sinucid, ori plec.EU cu stroapa asta in casa nu stau!!
-Nu iti permit sa ii vorbesti asa.
-Ma doare direct in p**a ca nu ma lasi tu.
-Treci in casa.
-S-o bagi pe mata in casa.si fug repede in mare incepand sa inot.Pe sub mare gasesc o pestera in care nu era pic de apa, dar nu m-am dus in ea pentru ca m-am ridicat la aer.Ma intorc acasa peste 2 ore, iar cei 2 porumbeii nu erau acasa asa ca am profitat de ocazie pentru a o suna pe Karin.
-Tzzzz….Tzzzzzzz
-Alo??
-Karin??
-Ce vrei Kirara??Nu este Karin sunt maicata.
-oooooo!!!Lisa a invatat sa foloseasca telefonul.Karin e acasa??
-Nu!!
-Esti sigura??
-Da!!Ce dracu vrei??DOar nu vii acasa.
-Nu vin nu iti fa griji, spune-i lui Karin ca am sunat-o!!si inchide repede telefonul.
Timpul a trecut repede si asa s-au implinit 2 saptamani de cand stau la tata.In aceste zile am sunat-o mereu pe Karin , dar niciodata nu era acasa.M-am imprietenit cu Light si m-am combinat cu Mio!I-am facut viata un calvar Adelinei si tatei.Azi se implinesc cele 2 saptamani asa ca m-am hotarat sa astept pana seara la 12 ca sa o sun pe Karin.Vine si acea ora si o sun.
-Tzzzzzzz……..Tzzzzzzz
-Alo??
-Karin??
-Kira!! Ce faci??
-Karin!! Ce ma bucur sa te aud.Ce sa fac??Bine!!
-Pai daca nu ai mai sunat.Pot sa stiu ce era mai important decat sa ma suni??
-Ce dracu vorbesti??Te-am sunat in fiecare zi!! Nu ti-a zis mama??
-Nu!!De ce minti???Mama mi-ar fi zis
-Da proasta mai esti.Mama te minte , tembelo.DEschide ochii, te-am sunat mereu si i-am zis Lisei sa iti zica.
-STai ca a venit mama.
-CU cine vorbesti Karin??se aude vocea Lisei.
-CU kirara!!
-Inchide mai repede.si ii ia receptorul din mana inchizand telefonul.
-De ce ai facut asta??Avea dreptate Kirara, tu nu mi-ai spus ca ea a sunat.
-Da si??Nu ti-am zis. Mare chestie, hai du-te la culcare!!
-Nu!!!

Next: ~Capitolul 7: We come to you~

Light: Vacanta cu peripetii Imageoutimageidmedianabzq6
Mio: Vacanta cu peripetii Anime9
Kirara in costum de baie: Vacanta cu peripetii XYuki_Chanx (n-am gasit poza cu o fata bruneta)
Sus In jos
http://narutoninja.forumz.ro
hulpitza/sakura
Activ member
hulpitza/sakura


feminin Numarul mesajelor : 50
Puncte : 2551
Data nasterii : 04/11/1996
Data de inscriere : 17/07/2009
Varsta : 27
Localizare : Konoha
Joburi/Distractii : PhotoScape,FanFicui:X,ies pe afara :D
Stare de spirit : calma

Vacanta cu peripetii Empty
MesajSubiect: Re: Vacanta cu peripetii   Vacanta cu peripetii EmptyMar Iul 28, 2009 2:36 am

minunat.astept cu nerabdare urmatorul capitol.Cel mai tare fanfic:X:X:X:X:X:
Sus In jos
http://deea-hulpitza.hi5.com
Falzar09
Member
Falzar09


masculin Numarul mesajelor : 41
Puncte : 1546
Data nasterii : 24/11/1994
Data de inscriere : 17/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Botosani
Joburi/Distractii : Photoshop
Stare de spirit : Normala

Vacanta cu peripetii Empty
MesajSubiect: Re: Vacanta cu peripetii   Vacanta cu peripetii EmptyMar Iul 28, 2009 4:13 am

mai usor cu injuraturile pe forum,nu vrem sa influentam pe ceilalti sa injure
app mia placut faza aia cu lisa...chiar e o proasta aia Neutral
Sus In jos
http://www.narutoninja.tk
kirara
Activ member
kirara


feminin Numarul mesajelor : 57
Puncte : 3065
Data nasterii : 29/07/1995
Data de inscriere : 15/07/2009
Varsta : 28
Localizare : pe pluto!!!
Joburi/Distractii : numaratul oilor
Stare de spirit : happyyy!!

Vacanta cu peripetii Empty
MesajSubiect: Re: Vacanta cu peripetii   Vacanta cu peripetii EmptyMar Iul 28, 2009 8:41 pm

Capitolul 7: We come to you

-Poftim??
-Am zis nu si cu asta basta!! Pot sa stiu de ce nu mi-ai zis ca a sunat Kirara??
-Pentru ca nu am vrut!!
-Nu imi vine sa cred!!Kira avea dreptate!!Tie nu iti pasa de ea, i-ai dat-o tatei fara sa iti pese.
-Da si??
-Cum adica si??Pe mine de ce nu m-a vrut tata??
-Te-a vrut!!Dar nu l-am lasat, de Kirara nu imi pasa.Poate sa si moara ca nu ma intereseaza.
-Cum poti spune asta??I-ai dat nastere, ii sange din sangele tau, tu si tata vati chinui o gramada sa ne aveti pe noi.Crezi ca nu stiu ca doctoral a zis ca tu si tata nu puteti face copii??Dar totusi ati facut.Cum poti sa urasti rodul iubirii dintre tine si tata??
-Kirara nu e sorta si nici rodu iubirii.tipa Lisa deodata.
-Poftim??zice Karin indepartandu-se.Cum poti spune asta??
-Nu sunteti gemene.
-Cum nu?? Avem aceeasi data de nastere si semanam.
-Tatal tau m-a violat pentru ca nu vroiam sa ii fac copii, din acel viol a iesit Kirara.Nu am iubit-o de la inceput, dar daca nu o nasteam, Henri m-a amenintat ca ma omoara.Dupa ce s-a nascut ea, am mers la un centru de plasament, unde am auzit ca au o fata nascuta pe aceeasi data, si am hotarat sa te adopt si sa zic ca sunteti gemene.
-Esti cea mai deplorabila mama din cate stiu.
-Poftim??Te-am adoptat, te-am crescur, am facut tot ce ai vrut, ti-am pus tot la picioare si totusi nu sunt buna ca mama??
-Tu nu esti mama mea, tu esti mama Kirarei si fiindca nu ti-a pasat de ea de cand i-ai dat nastere esti cea mai deplorabila. Tu in loc sa ai grija de fata ta, adopti alta.Mai bine nu m-ai fi adoptat niciodata.
Dupa asta Karin pleaca in camera sa si se culca,Lisa pleaca si ea si adoarme.A doua zi dimineata Karin organizeaza o reuniune intre prieteni la cafeneaua lor preferata.Cum reuniunea era la 12, ea s-a hotarat sa isi impacheteze toate hainele.Pana la urma vine si ora 12, aceasta pleaca si la cafenea se intalneste cu toti ceilalti, la masa lor de langa geam.
-Hei!! Ce faceti??ii intreaba Karin pupandu-I pe obraz.
-Bine! Dar de ce ne-ai chemat??o intreaba Keyko.
-Am ceva sa va povestesc.
Karin se aseaza si ea si incepe sa le spuna tot ce s-a intamplat.Dupa ce termina , linistea se asterna printre toti.
-Greu de crezut nu?zice Karin.
-Foarte!!ii raspunde Keyko.
-M-am gandit la ceva baietii.le spune Karin.
-Ia sa te aud, se aude si Karo.
-Ce ar fi sa mergem la mare la Kirara??
-Ce???intreaba nelamurit Zero.
-Si unde se presupune ca o sa stam??intreaba Kaito.
-De ce sa mergem??zice Keyko.
-Pai cred ca va e dor la toti de Kirara si ne stat o sa stam la tatal meu.Deci mergeti sau nu??
-Eu merg.se ridica Keyko.
-Si eu.se ridica si Kaito.
-Ma bag si eu.zice Zero.
-Tu Kato nu vii??intreaba Karin.
-Cum sa nu??Cum sa rezistati voi fara mine??Ma bag si eu.Cand plecam??
-Diseara!!
-Deci trebuie sa mergem sa cumparam bilete.zice Keyko.
-Deja am luat 5 bilete spre Constanta.
-Atunci noi mergem sa ne facem bagajele, ne vedem aici la ora 6, trenul pleaca la 7.
Cu toti pleaca acasa si isi fac bagajele.Ajungand Karin acasa, Lisa o intreaba unde a fost.
-La cafenea!! Hai ca am de facut un bagaj.
-Poftim??Ce bagaj??
-Plec la tata!! Hai pa!!
-STai asa domnisoara!! Cu ce ocazie??
-Cu ocazia zilei de Luni!!
-Nu iti dau voie!!
-De parca imi trebuie acordul tau.Du-te si adoptata-ti alta fata.Pe mine nu ma mai ai.Si pleaca Karin in camera s-a.Pana la urma vine si ora 6 si cu toti erau la cafenea.
-Sa mergem!! AM chemat un taxi!!zice Karin si toti intra in taxi.
Pe drum spre gara in mintea tuturor era faptul ca o sa o vada din nou pe Kirara.Isi aminteau momentele petrecute cu ea si imediat au ajuns la gara exact la 7 fara 10 minute.Au fugit repede sa se imbarce, dupa care a plecat trenul.Pe drum spre Constanta acestia au ascultat muzica, scoteau capul pe geam, au mancat seminte, au fumat oleaca si pana la urma au adormit.Ca si Kirara s-au trezit in Constanta.Era 7 dimineata si ei au ajuns.
-Si tatal tau unde sta??intreaba Karo.
-Luam un taxi si gata, formeaza Karin numarul de la taxiuri si cheama unul.Taxiul ajunge in 5 minute si ii duce exact unde trebuia.
-CIoc……cioc…….cioc……..cioc…..batea Karin la usa.Dar nu raspundea nimeni.Cei 5 se aseaza la usa casei si asteapta sa iasa cineva.Dupa o ora apare Kirara.Prima care o vede este Keyko.
-Hei!! Uitati-o pe Kira!!!
-Ce tare!!zice Karin.
-Wow ce bronzata e!!spune Zero.
-Ce dor mi-a fost de ea!exclama Kaito.
-Cine e baiatul cu care se tine de mana?zice Karo.
-Ca tot ai pomenit, chiar e un baiat.zice Karin.In acel moment ma sarut cu Mio si toti se uita la Karo care ramase cu gura cascata.Dupa ce ne terminam de pupat ii observ pe cei 5 si alerg repede la ei, lacrimile incepand sa imi apara pe obrajii.
-Ce dor mi-a fost de voi!!le zic eu plangand.Ce cautati aici??Ce mai faceti??ii intreb eu pupandu-I pe toti.Dar cand ajung la Karo acesta ma respinge.
-Hei ce ai patit??il intreb eu.
-Cine e el??intreaba Karo uitandu-se urat la Mio.
-El e Mio!!Si suntem impreuna de aproape 2 saptamani.
-Ce???zice Karin.
-Ce ai auzit!!In fine, voi ce cautati aici??
-Pai am venit la tine!!TU stiai de adoptie??imi zice Karin
-Da!! De multa vreme!!
-De ce nu mi-ai spus??
-Ca nu am vrut!! Acum vrei sa ne certam??
-Nu!!!!!!Dar tata unde e??
-Ce ar fi sa intrati si am sa va povestesc.Mio vii si tu??
-Nu eu plec sa ma intalnesc cu Light.
-Hai pleaca odata, ii zice Karo si Mio pleaca fara sa il bage in seama.Dupa ce intram in casa si ne asezam in sufragerie incep sa le povestesc totul.Dupa ce termin Karin imi zice suparata:
-Cum adica tata se casatoreste??Cum e fata??
-Pai e ca o c***a, e proasta, nu stie sa faca nimic, se imbraca numai in roz.
-In fine!! Noi unde o sa stam??intreaba Zero.
-Pai tata are multe camera dar…….
-Dar ce??
-Nu prea o sa ne ajunga.
-Ce vrei sa spui??
-O sa stam cate 2 in camera.Eu stau cu Karin, Zero tu stai cu Keyko iar Karo tu o sa stai singur.
-Lasa ca stau eu singura.spune Karin.
-Si karo cu cine o sa stea??Stai tu Zero cu el??
-Nu!!O vreau pe Keyko.
-Atunci o sa stai cu mine Karo!!
-Nu o sa fie gelos MLIO??
-Il cheama Mio nu Mlio!!
-Tot nume de gay este!!
-Inceteaza!!Si deodata se aude ca se deschide usa de la intrare!!

Next: ~Capitolul 8: Okay!!Stay here!!~
Sus In jos
http://narutoninja.forumz.ro
Falzar09
Member
Falzar09


masculin Numarul mesajelor : 41
Puncte : 1546
Data nasterii : 24/11/1994
Data de inscriere : 17/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Botosani
Joburi/Distractii : Photoshop
Stare de spirit : Normala

Vacanta cu peripetii Empty
MesajSubiect: Re: Vacanta cu peripetii   Vacanta cu peripetii EmptyMar Iul 28, 2009 10:04 pm

hai cu nextu Very Happy
Sus In jos
http://www.narutoninja.tk
hulpitza/sakura
Activ member
hulpitza/sakura


feminin Numarul mesajelor : 50
Puncte : 2551
Data nasterii : 04/11/1996
Data de inscriere : 17/07/2009
Varsta : 27
Localizare : Konoha
Joburi/Distractii : PhotoScape,FanFicui:X,ies pe afara :D
Stare de spirit : calma

Vacanta cu peripetii Empty
MesajSubiect: Re: Vacanta cu peripetii   Vacanta cu peripetii EmptyMier Iul 29, 2009 1:08 am

next next next astept next rapid.Apropo tare acest capitol astept sa vina nextu rapid.!!
Sus In jos
http://deea-hulpitza.hi5.com
kirara
Activ member
kirara


feminin Numarul mesajelor : 57
Puncte : 3065
Data nasterii : 29/07/1995
Data de inscriere : 15/07/2009
Varsta : 28
Localizare : pe pluto!!!
Joburi/Distractii : numaratul oilor
Stare de spirit : happyyy!!

Vacanta cu peripetii Empty
MesajSubiect: Re: Vacanta cu peripetii   Vacanta cu peripetii EmptyVin Iul 31, 2009 5:36 pm

A sosit si capitolul 8 Very Happy ………cam tarziu , dar in fine, a fost traficul aglomerat Smile)

Capitolul 8: Okay!!Stay here!!

Noi am amutit si deodata ii vedem pe Henri si Adelina.Acestia cand ii vad pe toti, raman cu gura cascata.
-Okey……ce se intampla aici??Vad eu multiplu sau ce?intreaba Henri.
-Puey……pe Karin o stii si ceilalti sunt prietenii nostrii!!Pot sta la noi??il intreb eu facand niste ochi dulci.
-Hmmmm……ce ar fi sa ii prezinti mai intai??
-Bine!!So…..Aceasta este Keyko, are 15 ani, my best friend.
-Incantat!!
-Idem!!spune Keyko.
-Acesta este Zero, are 17 ani, in clasa cu mine si Karin si este boyfriend-ul lui Keyko.
-Incantat!!ia stai…..prietenul lui Keyko???
-DA…..are ceva??
-Nu……ziceam si eu!!
-Next is Kaito, are 17 ani si e in clasa cu mine.
-incantat!
-Si acesta este Karo, tot 17 ani, tot in clasa cu mine.In fine nu mai conteaza.Pot sa stea la noi sau nu??
-Pai cum o sa dormiti??
-Pai…….Eu cu Karin, Karo cu Kaito si Zero cu Keyko.
-Bine!!
-SUperrrr!!!!zic eu.
Dupa care ii duc pe toti in camerele lor si despachetam.Trece cam o ora si au despachetat tot, acum mergem sa inotam!!!
-Cum este apa pe aici??intreaba Keyko.
-Hmmmm…….cu alge, cu nisip, cu pietre , cativa pestisori, nepoluata.
-EU ma refeream daca e calda sau rece.
-Pai…..dimineata e rece, de la 12 pana la 6 ii calda dupa care incepe sa se raceasca.
-Aha!!
Ne asezam noi paturile si mergem in mare sa inotam oleaca.Aveam masti de oxygen ca sa putem inota mai mult.Cum ne plimbam noi printre pesti imi amintesc de pestera aceea minunata.Le atrag atentia celorlalti si ii duc acolo. De departe pestera parea plina de apa si obisnuita, dar cand ajungem aproape si incercam sa pasim pe pietrele pesterii nu putem.Parca apa era ca un zid, care nu permite nimanui sa intre in pestera, ne uitam noi dupa un loc pe unde sa intram si deodata vedem 6 medalioane. Acestea erau prinse in peretii de din-afara ai pesterii.Ne apropiem incet de ele si observam ca aveau pe ele un cap de mort.Cum ne placeam noi le-am luat pe toate si fiecare si-a schimbat culoarea in mainile noastre.Al meu a devenit negru, al lui Karin roz, Keyko a primit unul rosu, a lui Zero a devenit albastru, a lui Kaito s-a facut verde si cel a lui Karo a devenit galben.Dupa 5 minute in care am ramas socati, am auzit ceva in fata pesterii, ne ducem repede si vedem cu zidul de apa se injumatateste pentru ca noi sa putem intra.Intram incet si ne dam seama, ca in aceea pestera nu era pic de apa.Era un loc uscat in fundul marii.Ne dam mastile de oxigen jos si incepem sa cotroboim pe acolo, nici bine nu pornim ca eu simt o mana pe umarul meu.Ma intorc repede si am vazut o femeie si un barbat:
-Ahhhhhhhh…………!!!!tip eu si cu toti se intorc sa vada de ce tip.CEilalti se pregatesc sa ii atace pe cei 2 cand:
-Stati!!Nu vrem sa va facem rau.zice femeia.
-Ce vreti de la noi??ii intreb eu.
-Mai bine luati loc si o sa va povestim tot.
-Unde sa luam l…..nu apuc sa termin caci femeia apasa pe un buton si apar niste scaune.Luam loc imediat si incepe sa povesteasca.
-Voi 6 ati fost alesi…….
-ALesi pentru ce??o intrerup eu.
-Ati fost alesi sa aparati lumea de creaturile fantastice.nici nu termina bine ca eu incep sa rad.
-Creaturi fantastice??Nu exista asa ceva.
-Ba exista!!!Si voi ati fost alesi sa aparati lumea de cei rai.
-Mdaa…….sigur….acum o sa ne spui ca Mos Craciun exista si sta la Polul Nord si ca Iepurele de Paste traieste printre noi.ii zic eu.
-Nu te mai preface, ca si tu crezi in creature fantastice, ca toti ceilalti.Daca nu ati fi crezut, nu ati fi fost in stare sa luati medalioanele si sa le schimbati culoarea.
-Daca pui problema asa……………..tot nu cred
-Macar lasa-ma sa termin de povestit.
-Ma rog…….
-Deci, pe pamant exista oameni si creature fantastice, acestea sunt despartite de oameni.Pana acum 100 de azi totul era perfect pe pamant.Oamenii si creaturile traiau impreuna, dar intr-o zi s-a ridicat din adancuri un demon atat de puternic in cat, a despartit lumea creaturilor de cea a oamenilor si pe oameni i-a facut sa uite de creaturi.Acum, aceste creaturi traiesc in apa, in cer, in copaci, in locuri intunecate.Oriunde unde sa nu le vada oamenii.Ca si in lumea oamenilor exista creature bune si creaturi rele.Celor rele nu le pasa daca le vad oamenii, acestea comit o gramada de jafuri, omoara oamenii, le distrug viata.Cei mai rai sunt ingerii mortii si vampirii.Vampirii vaneaza oameni pentru a le bea sangele iar ingerii mortii aleg oamenii tristi si ii fac sa se sinucida.In fiecare an sunt alesi 6 prieteni care sa apere oamenii de creaturi.Acestia primesc puteri si arme speciale pentru a putea distruge creaturile rele si poate chiar sa il distruga pe marele demon, Kerto.Timp de 100 de ani nimeni nu a reusit si toti cei care au incercat ori au murit, ori si-au pierdut memoria ori au inebunit.Voi 6 ati fost alesi sa salvati lumea de creaturile rele.Iar acele medalioane va vor transforma si prin ele veti primi puterea.
-Ia stai oleaca.Tu chiar crezi ca noi suntem prosti sa ne riscam viata??
-Pai face-ti asta pentru omenire.
-Sa ma pupe in c*r omenirea, eu nu imi risc viata pentru asa ceva.ii zic eu.
-Kirara!!AI face ceva bun, hai sa distrugem toate creaturile rele.imi spune Karin.
-Nu!!!Eu nu ma bag.
-Haide!!ma roaga cu totii.
-Nu!!!!si in acel moment medalionul meu isi reia vechea culoare si intra iar in peretele pesterii, iar eu sunt impinsa din pestera tocmai pe mal.
-Hei!!Ce a fost asta??intreaba Karin.
-Ea nu crede in creaturi si nu vrea sa ne ajute, asa ca pestera a trimis-o inapoi in lumea oamenilor.
-Dar ai zis ca trebuie sa fie 6.
-Se pare ca de data asta, Karin, vor fi numai 5.
-De unde stii cum ma cheama??
-Va cunosc pe toti.Apropo eu ma numesc Yami, iar acesta este fratele meu Ikuto.
-Deci de ce talismanele si-au schimbat culoarea??

Care este raspunsul lui yami?? Pana la urma o sa salveze cei 5 lumea sau o sa fie 6??O sa aflati in urmatorul capitol numai daca va intereseaza:D

Next: ~Capitolul 9: The new power~
Sus In jos
http://narutoninja.forumz.ro
hulpitza/sakura
Activ member
hulpitza/sakura


feminin Numarul mesajelor : 50
Puncte : 2551
Data nasterii : 04/11/1996
Data de inscriere : 17/07/2009
Varsta : 27
Localizare : Konoha
Joburi/Distractii : PhotoScape,FanFicui:X,ies pe afara :D
Stare de spirit : calma

Vacanta cu peripetii Empty
MesajSubiect: Re: Vacanta cu peripetii   Vacanta cu peripetii EmptyDum Aug 02, 2009 4:29 pm

super tare acest capitol il astept pe uramtorul.Smile
Sus In jos
http://deea-hulpitza.hi5.com
Falzar09
Member
Falzar09


masculin Numarul mesajelor : 41
Puncte : 1546
Data nasterii : 24/11/1994
Data de inscriere : 17/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Botosani
Joburi/Distractii : Photoshop
Stare de spirit : Normala

Vacanta cu peripetii Empty
MesajSubiect: Re: Vacanta cu peripetii   Vacanta cu peripetii EmptyDum Aug 02, 2009 5:37 pm

hai cu nextu
Sus In jos
http://www.narutoninja.tk
kirara
Activ member
kirara


feminin Numarul mesajelor : 57
Puncte : 3065
Data nasterii : 29/07/1995
Data de inscriere : 15/07/2009
Varsta : 28
Localizare : pe pluto!!!
Joburi/Distractii : numaratul oilor
Stare de spirit : happyyy!!

Vacanta cu peripetii Empty
MesajSubiect: Re: Vacanta cu peripetii   Vacanta cu peripetii EmptyLun Aug 03, 2009 3:48 am

Capitolul 9: The new power

-In interiorul vostru, fiecare posedati cate o putere.Aceste talismane isi schimba culoarea dupa puterea celui care il poseda.le raspunde Yami.
-Si ce puteri avem noi??intreaba Keyko.
-O luam pe Karin.Talismanul tau a devenit roz nu-i asa??
-Asa este.
-Tu ai abilitatea de a manevra bijuteriile, in special cristalul.Din orice bijuterie reala, nu imitatie, iti tragi puterea si energia.Tu poti creea orice din cristal, atata timp cat in jur exista aer, deci in apa puterea ta este nefolositoare.
-Am inteles!!
-Acum cel rosu pe care la primit Keyko nu??
-Da!!
-Tu esti o maestra in manevrarea sabiilor si puterea ta speciala este aceea de ai supune pe toti cei care te privesc in ochii la cele mai groaznice chinuri.Tu iti tragi puterea si energia din sange, deci daca in apropierea ta exista sange, numai mirosindu-l iti creste puterea, dar gustandu-l devii mai puternica.Plus ca ai abilitatea de a zbura.
-wow!!Super!!! se bucura Keyko.
-Urmatoarea culoare este albastrul, pe care il are Zero!!
-Mda…..ce pot face??
-Tu esti meastru in ale spionatului si infiltrarii.Atunci cand e noapte puterile tale cresc, iar ziua devin slabe.Tu poti controla apa, atata timp cat exista o picatura de apa in jurul tau tu o poti face cascada, iar sabia ta iti permite sa o controlezi mai usor si poti ingheta apa, formandu-ti aripi si tot ce vrei.Desigur ca si tu esti priceput in manuitul sabiei.
-Mai bun ca si Keyko??
-Nu!! Urmatorul este Kaito, a carui talisman este verde daca nu ma insel.
-Ai nimerit-o.ii raspunde el.
-Tu controlezi tot ce tine de natura, in afara de apa.Poti vorbi cu animalele, atata timp cat ai sabia cu tine.Tu esti singurul baiat care poate zbura.In apa puterile tale devin mai slabe dar inca le poti folosi.Atat timp cat esti pe uscat si intr-un loc cu flora, esti mai puternic si te recuperezi mai repede.
-Nice!!
-Si acum ultimul este Karo, a carui talisman este galben.
-Urasc galbenul.Nu il pot lua pe a lui Kirara??
-Nu!!Deci tu iti tragi puterea de la Soare, deci atata timp cat este noapte sau te afli intr-un loc intunecat, puterile tale sunt slabe.Tu poti controla vantul si esti singurul baiat care este abil de magie.Magia ta este cea alba.Iar sabia ta este mai puternica si mai ascutita cu cat este mai luminata.
-Nu-mi place!! Chiar nu pot lua puterile lui Kirara??Ca ea tot nu vrea sa faca parte!!
-Nu, idiotule!! Intelege odata ca nu, iar Kirara o sa se intoarca.se rasteste Karin la ea.
-Huoooooo…..calm!! Am inteles!!
-Deci…..noi mai exact cu cine ne luptam??SI ce importanta au aceste medalioane, talismane sau cum li se zice??intreaba Kaito.
-Aceste medalioane va ajuta sa va transformati….
-Ia stai asta!! Nimeni nu a zis nimic de transformare!!
-Acum uite ca a zis.Taci si asculta!!Deci ca sa va transformati trebuie doar sa apasati craniul de pe medalion, cum voi sunteti incepatori va veti putea tranforma numai atunci cand medalionul luceste.El va luci atunci cand o sa fiti chemati sau cand aveti probleme.Tot prin medalion veti fi anuntati cand apare o problema in oras, cand acesta va luci apasati pe craniu si veti fi transportati aici.Inca ceva : atunci cand va transformati aratati cu totul si cu totul diferit, plus ca nimeni nu trebuie sa stie ce faceti voi.CLAR??
-Clar!!!zic cu totii.
-Dar pana la urma cu cine ne luptam??intreaba din nou kaito.
-Pai cu demoni, vampiri, dragoni, ingeri ai mortii, bestii.
-TU glumesti nu??intreaba toti in cor.
-Da imi pare rau…….am uitat de demoni feline!!
-Dar exista si creature bune??zice Karin.
-Da!!Elfii, spiridusii, unicornii, orcii, minotaurii, sirenele, dragonii, bestiile.
-Tocmai ai zis ca aceeia sunt rai.
-Printre dragoni si bestii sunt si cativa buni.
-Am inteles!! Dar pana la urma ce facem cu Kirara??intreaba Keyko.
-O lasati in pace.
-Ce??se mira Keyko.
-Ce ati auzit, si in acel moment Ikuto face o vraja si ii trimite pe toti acasa.
-Asta a fost ciudat.spune Karo.
-Stim!!!spun ceilalti.DUpa care o vad pe Kirara ca innota, se duc la ea si o cheama la mal.
-Hei!! De ce ai plecat atunci??intreaba Keyko.
-Am fost data afara, in fine nu imi pasa.
-Dar nu vrei sa ne ajuti??ii zice Karin.
-Nu!!
-Sunt in pericol milioane de vieti amarate si nevinovate si tu nu vrei sa ii ajuti??imi tipa Karin.
-Daca pui problema asa…………..NU!!!
-Ce???tipa Karin ramanand socata.
-Ce ai auzit, in fine……Dar de ce va lumineaza medalioanele??
-Ahhh???se agita keyko si Karin.
-Trebuie sa plecem pa!!si cu toti apasa pe craniu disparand.
-Care e problema?intreaba Karin.
-Avem un demon-pisica care vandalizeaza niste magazine cu peste.le zice Ikuto.
-Aste e misiune??ramane socata Karin.
-Da!! Hai plecati odata.cei 5 sunt transportati in fata magazinului si se vad in vitrine.
-Hei!!!!!Cine sunt astia??tipa cu toti!!
-De ce arata asa??zice Keyko.
-Asta nu sunt eu!!!tipa Karin.
-Hei linistiti-va fetelor,Yami ne-a zis ca o sa aratam altfel.Hai sa ne ocupa de Domnul Matza.
Cei 5 pleaca dupa pisicuta aceea.Cand o vad:
-Asta este o demon-pisica??Pentru ca este foarte scarboasa.zice Karin.
-Ma rog hai sa o terminam.zice Keyko scotandu-si sabia si retezandu-i capul.In acel moment toti din magazine au inceput sa tipe si sa alerge, iar paparati au inceput sa faca poze.Dar misiune era terminata asa ca cei 5 au luat demonul-pisica si l-au dus la pestera din apa.
-Misiune terminata!!spune Keyko.
-Asta a fost repede,zice Ikuto, Buna treaba!!
-Multumim.Dupa care cu toti pleaca acasa si incearca sa o convinga timp de 3 ore pe Kirara sa se intoarca.

Rezultatul final il veti sti in urmatorul capitol!!

Next: ~Capitolul 10: A lot of mission!!~

Pozele:



Spoiler:
Sus In jos
http://narutoninja.forumz.ro
Falzar09
Member
Falzar09


masculin Numarul mesajelor : 41
Puncte : 1546
Data nasterii : 24/11/1994
Data de inscriere : 17/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Botosani
Joburi/Distractii : Photoshop
Stare de spirit : Normala

Vacanta cu peripetii Empty
MesajSubiect: Re: Vacanta cu peripetii   Vacanta cu peripetii EmptyLun Aug 03, 2009 4:39 pm

foarte fain hai cu nextu Very Happy
Sus In jos
http://www.narutoninja.tk
hulpitza/sakura
Activ member
hulpitza/sakura


feminin Numarul mesajelor : 50
Puncte : 2551
Data nasterii : 04/11/1996
Data de inscriere : 17/07/2009
Varsta : 27
Localizare : Konoha
Joburi/Distractii : PhotoScape,FanFicui:X,ies pe afara :D
Stare de spirit : calma

Vacanta cu peripetii Empty
MesajSubiect: Re: Vacanta cu peripetii   Vacanta cu peripetii EmptyDum Aug 09, 2009 3:22 am

tare hai mai rpd cu urmatorul capitol Smile
Sus In jos
http://deea-hulpitza.hi5.com
Continut sponsorizat





Vacanta cu peripetii Empty
MesajSubiect: Re: Vacanta cu peripetii   Vacanta cu peripetii Empty

Sus In jos
 
Vacanta cu peripetii
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Creations Forum :: ~Creatii~ :: Fan Area :: Fan Fiction-
Mergi direct la: