Creations Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Bine ati venit pe forumul pentru creatii, unde ne putem pune propriile creatii!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Sasuke's Gruge

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Falzar09
Member
Falzar09


masculin Numarul mesajelor : 41
Puncte : 1546
Data nasterii : 24/11/1994
Data de inscriere : 17/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Botosani
Joburi/Distractii : Photoshop
Stare de spirit : Normala

Sasuke's Gruge Empty
MesajSubiect: Sasuke's Gruge   Sasuke's Gruge EmptyDum Iul 19, 2009 4:34 am

Ce voi povesti acum va fi istoria lui Sasuke,un luptator demn de onoare care a incercat sa isi apere clanul si sa-si omoare fratele...........The story begins!
Capitolu 1-The beginning
Deci era o zi insorita unde soarele batea cu putere invaluind atmosfera in caldura.In acel timp,intr-o pajiste umbroasa,Itachi ii arata o tehnica speciala lui Sasuke care il va ajuta in lupte:
-Deci,uitate la mine si vei invata aceasta tehnica.
In jur sunt 10 tinte puse peste tot.Itachi isi ia 10 kunaiuri si incepe sa foloseasca tehnica.Sare cu picioarele in sus si se concentreaza pe tinte si loveste 4 tinte cu 4 kunaiuri din prima dupa aia mai loveste 4 tinte tot cu 4 kunaiuri fara problema dupa care ramane cu 2 kunaiuri intr-o mana dupa care arunca incet un kunai in mana cealalta si loveste si ultimele 2 tinte si apare deodata pe pamant:
-Wow,Itachi.Cum ai reusit sa faci asta???
-Instinct,Sasuke...Instinct!
-Vreau sa incerc si eu!
Iar Sasuke face la fel ca Itachi...sare in sus cu 10 kunaiuri iar peste tot sunt tinte cam vreo 10,iar Sasuke se concentreaza si arunca 4 kunaiuri da nimereste doar 2 tinte....incearca pe alte 4 tinte dar reuseste sa nimereasca 3,iar la ultimele 2 tinte le nimereste din plin:
-Bravo,Sasuke!Acum sa mergem acasa!
-Bine!iar Itachi il ia pe Sasuke in carca si se indreapta spre casa,
Sasuke's Gruge Itachi-sasuke
Mergand ei cateva minute ajung in sat.Cei doi trec pe langa sectia de politie a satului Konoha,iar Sasuke intreaba:
-Itachi...Ce este asta?
-Asta este cladirea sectiei de politie a satului nostru.
-Aici lucreaza tatal nostru,corect?
-Da.iar cei doi isi continua drumul spre casa si intr-un final ajung.
Cei doi intra in casa si cad jos franti.Dupa cateva ore cand s-a inserat,Itachi era in camera parintilor lui,iar Sasuke ii spiona.Parintii lui ii spuneau lui Itachi bravo pt ca a ajuns Anbu.Sasuke era putin gelos.
A 2 a zi era prima zi a lui Sasuke la academie.Isi ia micul dejun si il roaga pe Itachi sa-l duca in spate pana la academie,dar el ii spune:
-Scuze,dar nu pot sa te conduc la academie.
-Awwwwww man...hai vino te rog.dupa care Sasuke se aproaprie in viteza spre Itachi,dar Itachi ii da un bobarnac peste frunte si ii spune:
-Poate alta data.iar Sasuke s-a dus la academie singur.
Dupa cateva zile ce a fost Sasuke la academie a primit notitele care le-au facut chunnini,iar Sasuke se duce acasa fix in camera parintilor unde statea tatal lui in momentul de fata.Sasuke i-a aratat carnetul tatalui sau si asteapta verdictul:
-Hmm...chunnini de acolo au observat ca esti bun in aruncarea shurikenurilor.Poftim notitele inapoi.
-Ce?Nicio felicitare nimic?Pe Itachi l-ai felicitat...
-Mai intai fa ceva care sa merite felicitele mele.
Iar Sasuke se duce la Itachi si il intreaba:
-Itachi....imi arati din nou jutsul acela cu kunaiurile?
Itachi sta putin pe ganduri si spune:
-Scuze,dar nu pot.
-De ce?iar Sasuke vine in viteza spre Itachi,iar acesta ii da un bobarnac lui Sasuke spunand:
-Poate alta data.
Urmatoarea zi Sasuke se indreapta spre academie dupa care se intalneste cu matusa si cu unchiul sau:
-Salut,Sasuke.Am observat ca esti in academie.
-Asa este.
-Bravo suntem foarte mandrii de tine.
-Multumesc.Acum trebuie sa plec.iar Sasuke o ia inainte in fuga.
Dupa o zi lunga de academie Sasuke ajunge frant acasa si il roaga pe tatal sau sa-l invete un jutsu puternic.Tatal sau ii spune bine si amandoi se duc langa rau,iar tatal ii arata lui Sasuke katon,goukakyuu no jutsu.Sasuke ramane uimit si incearca si el sa faca jutsul da nu reuseste....El tot incearca cateva zile si intr-un sfarsit ii iese bine,iar atunci se grabeste sa il cheme pe tatal sau.Ii arata ce a reusit sa faca,iar tatal sau stand putin pe ganduri ii spune:
-Bravo,Sasuke.Sunt mandru de tine.
-Multumesc.
Iar acestia se duc acasa.Cand ajung acasa se aseaza amandoi jos,iar tatal aude ca bate cineva la usa si cand o deschide ii vede pe prietenii lui Obito care a fost ucis noaptea trecuta,iar ei intreaba daca a fost Itachi noaptea trecuta acasa,iar tatal le raspunde ca nu.Cand ajunge Itachi acasa,tatal sau il scoate afara,iar prietenii lui il lovesc pe Itachi.El incearca sa riposteze,dar tatal sau ii spune sa nu faca asta,iar acesta n-o face.Deodata tatal sau ii implora sa-l ierte pe Itachi,iar acestia dupa un gand profund spun ca o vor face si il lasa in pace.Dupa care tatal lui Itachi ii spune ca l-a dezamagit si s-a dus in casa,dar Itachi isi activeaza Mangekyou Sharingan si se uita la tatal sau,iar Sasuke il observa.
Urmatoarea zi Sasuke se trezeste si il intreaba pe tatal sau daca sunt mai multe tipuri de sharingan,iar acesta spune:
-Dar pe tine de cand te intereseaza sharinganul?
-Sunt sau nu?
-Pai din cate stiu nu sunt.
Sasuke auzind asta se duce la academie.
Sasuke ajunge la academie...dupa cateva ore de antrenament cu shurikenuri vede ca s-a inserat rau de tot si se duce repede acasa.Pe drum el simte ceva,dar isi continua drumul.Dupa ceva timp se mira cum de nu vede nicio lumina in case si pe nimeni afara pt ca inca nu era ora inchiderii.El se indreapta spre casa si observa niste sange pe jos,iar el fuge foarte repede acasa strigand:
-Mama!!!!!!Tata!!!!!!
Iar cand ajunge acasa se duce direct in camera parintilor lui si ii vede morti intr-o baltoaca mare de sange si vede pe cineva in umbra si striga plangand:
-Cine esti?iar din umbra iese Itachi.
-Eu sunt.
-Itachi!!!Ai vazut cine i-a omorat pe mama si tata?
Itachi face o fata lunga si se uita in jos spunandu-si in minte *-Kso(damnit).*
-Ce e in neregula?
-Sasuke...eu i-am omorat pe mama si tata!
-Ce?Cum e posbil asa ceva?
-Iti voi arata Sasuke.iar Itachi activeaza Mangekyou Sharingan si ii arata lui Sasuke cum a omorat tot satul.
-De ce ai facut asta?
-A trebuit sa fac asta.
-Ce?iar Sasuke il ataca pe Itachi din fuga,dar Itachi contracareaza cu un pumn in stomac lui Sasuke.
Itachi pleaca,dar Sasuke il urmareste pana la iesire din teritoriul Uchiha:
-De ce ai facut asta?
-Sasuke...trebuie sa inveti caile ninja.Ca sa ma invingi trebuie sa ma urasti foarte tare incat sa doresti moartea mea la orice pas care il faci.Ca sa ai acesti ochi care ii posed si eu trebuie sa iti omori cel mai drag prieten si ii vei avea.Cand vei optine acesti ochi sa vii la mine!iar Itachi dispare deodata in umbra,iar Sasuke lesina.

To be Continued...
Next:Capitol 2-The lost things
Sus In jos
http://www.narutoninja.tk
hulpitza/sakura
Activ member
hulpitza/sakura


feminin Numarul mesajelor : 50
Puncte : 2551
Data nasterii : 04/11/1996
Data de inscriere : 17/07/2009
Varsta : 27
Localizare : Konoha
Joburi/Distractii : PhotoScape,FanFicui:X,ies pe afara :D
Stare de spirit : calma

Sasuke's Gruge Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke's Gruge   Sasuke's Gruge EmptyDum Iul 19, 2009 8:11 pm

foarte foarte frumos.Nu trebuia sa faca Itachi asta>Razz.Dar totusi a fost minunat!!!Good Good Job;)
Sus In jos
http://deea-hulpitza.hi5.com
Falzar09
Member
Falzar09


masculin Numarul mesajelor : 41
Puncte : 1546
Data nasterii : 24/11/1994
Data de inscriere : 17/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Botosani
Joburi/Distractii : Photoshop
Stare de spirit : Normala

Sasuke's Gruge Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke's Gruge   Sasuke's Gruge EmptyDum Iul 19, 2009 9:01 pm

Imi pare bine ca ti-a placut acum o sa continui.
Capitolul 2:The grudge(i-am schimbat titlul pt ca se potrivea mai bn asta)
Dupa ce Sasuke a lesinat el a fost adus la spitalul din Konoha inconstient.Dupa ce Sasuke se trezeste el observa ca se afla in spitalul Konohei.El se ridica din pat si se plimba pe coridoare si observa intr-un coridor alalturat 2 asistente care vrobeau intre ele:
-Ai auzit?
-Ce?
-Despre dezastrul din clanul Uchiha.
-Spune-mi ce sa intamplat!
-Au fost omorati toti din acel clan cu exceptia unui baiat care a supravietuit.Acel baiat se numeste Uchiha Sasuke si este pacient in spitalul nostru.
Sasuke auzind asta se duce inainte cu capul in jos fara sa fie vazut.Cand a iesit din spital nimeni nu s-a obosit sa-l ai caute,iar Sasuke s-a dus direct inapoi in teritorul Uchiha unde era o pancarda pe care scria "Nu intrati".Sasuke a rupt pancarda si s-a dus peste tot si a vazut ca totul e pustiu,dupa care s-a dus in satul Konoha si s-a asezat langa rau.Prin apropriere a trecut Naruto putin cam suparat,dar Sasuke era si mai suparat.Amandoi se uita lung unul la altul,iar Naruto isi continua drumul si Sasuke se uita din nou spre rau.

Capitolul 3:The team
Sasuke a decis sa isi continue cursul de la academie.Cand era aproape s-a obselve academie trebuia mai intai sa dea un test...sa faca 3 iluzii,iar examinatorii erau Iruka si Mizuki.Prima era Sakura...se concentreaza,face semnul din mana si spune "Henge no jutsu" si ii iese 3 iluzii de ale ei,a trecut.Urmatorul a fost Naruto care spune in gluma:
-Am sa va rastorn pe toti!!!
-NARUTO!!!!!!!!Sa nu te prind ca faci din nou Sexy no Jutsu ca nu stiu ce iti fac!
-Damn...
Iar Naruto se concentreaza,face semnul mainiilor si striga "Henge no Jutsu" si ii iese abia o iluzie care statea pe jos...si a disparut din prima.Iruka a strigat:
-Ai picat!!!
-Ceeeeeeeeeeeeeeeeeeee??????????
-Hai Iruka...sa-l lasam sa treaca macar acum.Pustiul a facut de 3 ani academia.Macar lasa-l sa treaca acum.
-Mizuki.Ceilalti au facut cel putin 3 iluzii,iar Naruto abia daca a reusit sa faca 1 si aia vai de capu ei...Nu pot sa-l trec.
Acum era randul lui Sasuke.El se concentreaza,face semnul din maini si striga "Henge no Jutsu" si reuseste sa faca 10 iluzii:
-Incredibil,Sasuke.Ai reusit sa faci mai multe iluzii decat pot ceilalti din academie.Bravo!
Dupa ce toti au dat testul,Iruka a anuntat:
-Felicitari,ati reusit aproape toti cu exceptia lui Naruto sa treceti academia.Sasuke a facut cele mai multe iluzii dintre toti.Sa-l aplaudam!iar toti au inceput sa-l aplaude inafara de Naruto care era afara.
Toti au iesit din academie au iesit si s-au dus la parinti lor.Sasuke cand a vazut toti parintii stand acolo s-a dus in padure sa se antreneze,pur si simplu nu-i pasa.
Urmatoarea zi toti absolventii(acum erau genini)au venit sa vada cu cine au cazut in echipa.Cumva Naruto a reusit si el sa ajunga Genin.Dupa ce tot se certau aia prin clasa,Sasuke statea nemiscat.Deodata vine Sakura la Sasuke,dupa care vin aproape toate fetele din incapere ca sa-l sarute primul pe Sasuke.Naruto era nervos si a aparut deodata in fata lui Sasuke amandoi s-au uitat lung la celalalt,iar intre ochii lor a aparut un fulger micut.Un genin din spate la impins din greseala cu cotul pe Naruto,iar acesta il saruta pe Sasuke fara sa vrea dupa care amandoi scuipau pe jos de greata.Din pacate fetele vazand ce a facut Naruto l-au luat la bataie.Dupa aceea Sakura s-a asezat langa Sasuke,iar Naruto langa Sakura,iar atunci Iruka striga echipele:
-Echipa 8:Choji,Ino si Shikamaru .... Echipa 9:Kiba,Hinata si Shino
Naruto isi spune in minte "Sper sa cad cu Sakura"
Sakura isi spune in minte "Sper sa cad cu Sasuke"
-Echipa 7:Sasuke,Sakura....
-YEY!!!!se bucura Sakura
-Si Naruto.
-Uraaaa sunt cu Sakura.
-Off.suspina Sakura.
-Cam astea au fost echipele.O zi buna.iar toti din incapere pleaca.

To be continued...
Next:Capitolul 4-Kakashi and the examen
Sus In jos
http://www.narutoninja.tk
hulpitza/sakura
Activ member
hulpitza/sakura


feminin Numarul mesajelor : 50
Puncte : 2551
Data nasterii : 04/11/1996
Data de inscriere : 17/07/2009
Varsta : 27
Localizare : Konoha
Joburi/Distractii : PhotoScape,FanFicui:X,ies pe afara :D
Stare de spirit : calma

Sasuke's Gruge Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke's Gruge   Sasuke's Gruge EmptyDum Iul 19, 2009 9:09 pm

lol lol!!Asata a fost suuuper taree!Mia placut partea cu sarutul dintre Naruto si Sasuke.A fost ce mai tare faza=)).Good Job.Astept urmatorul capitol:D
Sus In jos
http://deea-hulpitza.hi5.com
௰ªª...Ðεελ
New user
௰ªª...Ðεελ


feminin Numarul mesajelor : 17
Puncte : 516
Data nasterii : 13/05/1998
Data de inscriere : 10/02/2011
Varsta : 26
Localizare : Nu te intereseaza :P
Joburi/Distractii : PC-ul ^^
Stare de spirit : Sad =((

Sasuke's Gruge Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke's Gruge   Sasuke's Gruge EmptyJoi Feb 10, 2011 5:06 am

WTF? Ficurile se fac cu prorpriile idei , nu se intampla acelasi lucru ca in Anime , ca nu mai are rost sa fie citit . Si las-o mai moala cu tinutu' apasat pe taste ca se intelege foarte bine si fara . In caz ca nu intelegi . Ai scris pe undeva chestia asta : "Ceeeeeeeeeeeeeeeeeeee??????????" Era de ajuns sa scrii : "CE???" Scrii cu litere mari de tipar si doar trei semne ale intrebarii . N-am chef sa comentez si despre descriere , dialog , naratiune si actiune pentru ca le-ai facut varza pe toate . Citeste mai multe ficuri pentru ca ce ai facut tu nu se poate numi fic :-j
Sus In jos
http://narutofani.forumgratuit.ro/
Falzar09
Member
Falzar09


masculin Numarul mesajelor : 41
Puncte : 1546
Data nasterii : 24/11/1994
Data de inscriere : 17/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Botosani
Joburi/Distractii : Photoshop
Stare de spirit : Normala

Sasuke's Gruge Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke's Gruge   Sasuke's Gruge EmptyJoi Feb 10, 2011 11:44 pm

Forumu ii mort de mult timp...nici nu inteleg de ce iti mai bati capu sa mai postezi...nici nu stiu de ce mai postez EU aici.Plus ca nici nu ma intereseaza parerea ta.Daca crezi ca nui bun atunci fa tu unul mai bun.
Sus In jos
http://www.narutoninja.tk
௰ªª...Ðεελ
New user
௰ªª...Ðεελ


feminin Numarul mesajelor : 17
Puncte : 516
Data nasterii : 13/05/1998
Data de inscriere : 10/02/2011
Varsta : 26
Localizare : Nu te intereseaza :P
Joburi/Distractii : PC-ul ^^
Stare de spirit : Sad =((

Sasuke's Gruge Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke's Gruge   Sasuke's Gruge EmptySam Feb 12, 2011 2:22 am

Dragul meu , eu am multe ficuri si la inceput nici eu nu ma descurcam mai bine , dar acum am ficuri mult mai bune . Si daca nu iti place postul meu , ti-am mai zis si la celalalt fic al tau . Nu-mi baga postul in seama . Eu critic ficurile , nu le comentez . Si nu imi cer scuze de critici . Unii nu se simt in masura sa comenteze sau sa critice ficuri , ei bine eu ma simt in masura sa critic la un fic ca al tau .
Sus In jos
http://narutofani.forumgratuit.ro/
Continut sponsorizat





Sasuke's Gruge Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke's Gruge   Sasuke's Gruge Empty

Sus In jos
 
Sasuke's Gruge
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Creations Forum :: ~Creatii~ :: Fan Area :: Fan Fiction-
Mergi direct la: